2225Y0160392GCT
Mfr.Part #
2225Y0160392GCT
Description
CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0160392GCT
Knowles Syfer 2225Y0160392GCT
FlexiCap™ 3900pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160392GCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y0160392GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm