2225Y0160391JFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160391JFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0160391JFR
Knowles Syfer 2225Y0160391JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 390pF