2225Y0160391FCR
Mfr.Part #
2225Y0160391FCR
Description
CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0160391FCR
Knowles Syfer 2225Y0160391FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF