2225Y0160390KFR
Mfr.Part #
2225Y0160390KFR
Description
CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0160390KFR
Knowles Syfer 2225Y0160390KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 39pF