2225Y0160390GFR
Mfr.Part #
2225Y0160390GFR
Description
CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
39pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2225Y0160390GFR
Knowles Syfer 2225Y0160390GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 39pF