2225Y0160335MDR
Mfr.Part #
2225Y0160335MDR
Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 2225
Capacitance :
3.3μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0160335MDR
Knowles Syfer 2225Y0160335MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 3.3muF