2225Y0160335JXT
Mfr.Part #
2225Y0160335JXT
Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 2225
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.3μF
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0160335JXT
Knowles Syfer 2225Y0160335JXT
FlexiCap™ 3.3μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160335JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225Y0160335JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm