2225Y0160335JXR
Mfr.Part #
2225Y0160335JXR
Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160335JXR
Knowles Syfer 2225Y0160335JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 3.3muF