2225Y0160334MXT
Mfr.Part #
2225Y0160334MXT
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 2225
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.33μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y0160334MXT
Knowles Syfer 2225Y0160334MXT
FlexiCap™ 0.33μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160334MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160334MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm