2225Y0160334KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160334KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.33μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0160334KXT
Knowles Syfer 2225Y0160334KXT
FlexiCap™ 0.33μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160334KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0160334KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm