2225Y0160334GCR
Mfr.Part #
2225Y0160334GCR
Description
CAP CER 0.33UF 16V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.33μF
Datasheets
2225Y0160334GCR
Knowles Syfer 2225Y0160334GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.33muF