2225Y0160334FCT
Mfr.Part #
2225Y0160334FCT
Description
CAP CER 0.33UF 16V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.33μF
Datasheets
2225Y0160334FCT
Knowles Syfer 2225Y0160334FCT
FlexiCap™ 0.33μF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160334FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0160334FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm