2225Y0160333KXR
Mfr.Part #
2225Y0160333KXR
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
2225Y0160333KXR
Knowles Syfer 2225Y0160333KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.033muF