2225Y0160333GCR
Mfr.Part #
2225Y0160333GCR
Description
CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160333GCR
Knowles Syfer 2225Y0160333GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.033muF