2225Y0160332GFT
Mfr.Part #
2225Y0160332GFT
Description
CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
3300pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Published :
Datasheets
2225Y0160332GFT
Knowles Syfer 2225Y0160332GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 3300pF