2225Y0160275MDT
Mfr.Part #
2225Y0160275MDT
Description
CAP CER 2.7UF 16V X7R 2225
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.7µF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Datasheets
2225Y0160275MDT
Knowles Syfer 2225Y0160275MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 2.7muF