2225Y0160274JCR
Mfr.Part #
2225Y0160274JCR
Description
CAP CER 0.27UF 16V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.27μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0160274JCR
Knowles Syfer 2225Y0160274JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.27muF