2225Y0160273KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160273KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 16V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.027μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2225Y0160273KXT
Knowles Syfer 2225Y0160273KXT
FlexiCap™ 0.027μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160273KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0160273KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm