2225Y0160273GCT
Mfr.Part #
2225Y0160273GCT
Description
CAP CER 0.027UF 16V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.027μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0160273GCT
Knowles Syfer 2225Y0160273GCT
FlexiCap™ 0.027μF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160273GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0160273GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm