2225Y0160272JCR
Mfr.Part #
2225Y0160272JCR
Description
CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160272JCR
Knowles Syfer 2225Y0160272JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 2700pF