2225Y0160272FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160272FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
2700pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225Y0160272FCT
Knowles Syfer 2225Y0160272FCT
FlexiCap™ 2700pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160272FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160272FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm