2225Y0160225MXT
Mfr.Part #
2225Y0160225MXT
Description
CAP CER 2.2UF 16V X7R 2225
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
2.2μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0160225MXT
Knowles Syfer 2225Y0160225MXT
FlexiCap™ 2.2μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160225MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160225MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm