2225Y0160224FCT
Mfr.Part #
2225Y0160224FCT
Description
CAP CER 0.22UF 16V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.22µF
Datasheets
2225Y0160224FCT
Knowles Syfer 2225Y0160224FCT
FlexiCap™ 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160224FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0160224FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm