2225Y0160223JFT
Mfr.Part #
2225Y0160223JFT
Description
CAP CER 0.022UF 16V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Published :
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.022µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0160223JFT
Knowles Syfer 2225Y0160223JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.022muF