2225Y0160223JDT
Mfr.Part #
2225Y0160223JDT
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 2225
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0160223JDT
Knowles Syfer 2225Y0160223JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.022muF