2225Y0160223GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160223GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 16V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225Y0160223GCT
Knowles Syfer 2225Y0160223GCT
FlexiCap™ 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160223GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160223GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm