2225Y0160222FCR
Mfr.Part #
2225Y0160222FCR
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 2225
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2225Y0160222FCR
Knowles Syfer 2225Y0160222FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 2200pF