2225Y0160221GCR
Mfr.Part #
2225Y0160221GCR
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
16V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160221GCR
Knowles Syfer 2225Y0160221GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 220pF