2225Y0160220GCR
Mfr.Part #
2225Y0160220GCR
Description
CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0160220GCR
Knowles Syfer 2225Y0160220GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 22pF