2225Y0160220FCT
Mfr.Part #
2225Y0160220FCT
Description
CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160220FCT
Knowles Syfer 2225Y0160220FCT
FlexiCap™ 22pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160220FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160220FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm