2225Y0160184KCT
Mfr.Part #
2225Y0160184KCT
Description
CAP CER 0.18UF 16V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.18µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2225Y0160184KCT
Knowles Syfer 2225Y0160184KCT
FlexiCap™ 0.18μF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160184KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160184KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm