2225Y0160184JFR
Mfr.Part #
2225Y0160184JFR
Description
CAP CER 0.18UF 16V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.18µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0160184JFR
Knowles Syfer 2225Y0160184JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.18muF