2225Y0160184JDT
Mfr.Part #
2225Y0160184JDT
Description
CAP CER 0.18UF 16V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.18µF
Datasheets
2225Y0160184JDT
Knowles Syfer 2225Y0160184JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.18muF