2225Y0160182KCT
Mfr.Part #
2225Y0160182KCT
Description
CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
16V
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1800pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0160182KCT
Knowles Syfer 2225Y0160182KCT
FlexiCap™ 1800pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160182KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0160182KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm