2225Y0160182JCT
Mfr.Part #
2225Y0160182JCT
Description
CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 2225
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
C0G NP0 1B
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2225Y0160182JCT
Knowles Syfer 2225Y0160182JCT
FlexiCap™ 1800pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160182JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0160182JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm