2225Y0160181JFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160181JFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 16V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160181JFR
Knowles Syfer 2225Y0160181JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 180pF