2225Y0160181GFT
Mfr.Part #
2225Y0160181GFT
Description
CAP CER 180PF 16V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated :
16V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0160181GFT
Knowles Syfer 2225Y0160181GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 180pF