2225Y0160180KCR
Mfr.Part #
2225Y0160180KCR
Description
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 2225
C0G NP0 1B
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2225Y0160180KCR
Knowles Syfer 2225Y0160180KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 18pF