2225Y0160180GFT
Mfr.Part #
2225Y0160180GFT
Description
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0160180GFT
Knowles Syfer 2225Y0160180GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 18pF