2225Y0160153GCR
Mfr.Part #
2225Y0160153GCR
Description
CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0160153GCR
Knowles Syfer 2225Y0160153GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.015muF