2225Y0100682GCR
Mfr.Part #
2225Y0100682GCR
Description
CAP CER 6800PF 10V C0G/NP0 2225
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0100682GCR
Knowles Syfer 2225Y0100682GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 6800pF