2225Y0100682FCT
Mfr.Part #
2225Y0100682FCT
Description
CAP CER 6800PF 10V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
6800pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100682FCT
Knowles Syfer 2225Y0100682FCT
FlexiCap™ 6800pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100682FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0100682FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm