2225Y0100680FCT
Mfr.Part #
2225Y0100680FCT
Description
CAP CER 68PF 10V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
68pF
Published :
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0100680FCT
Knowles Syfer 2225Y0100680FCT
FlexiCap™ 68pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100680FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0100680FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm