2225Y0100565MXT
Mfr.Part #
2225Y0100565MXT
Description
CAP CER 5.6UF 10V X7R 2225
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
5.6µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0100565MXT
Knowles Syfer 2225Y0100565MXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 5.6muF