2225Y0100565JXT
Mfr.Part #
2225Y0100565JXT
Description
CAP CER 5.6UF 10V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Capacitance :
5.6µF
Datasheets
2225Y0100565JXT
Knowles Syfer 2225Y0100565JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 5.6muF