2225Y0100564KXT
Mfr.Part #
2225Y0100564KXT
Description
CAP CER 0.56UF 10V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.56μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Published :
Datasheets
2225Y0100564KXT
Knowles Syfer 2225Y0100564KXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.56muF