2225Y0100562KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100562KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Datasheets
2225Y0100562KCT
Knowles Syfer 2225Y0100562KCT
FlexiCap™ 5600pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100562KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0100562KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm