2225Y0100562JCT
Mfr.Part #
2225Y0100562JCT
Description
CAP CER 5600PF 10V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
5600pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0100562JCT
Knowles Syfer 2225Y0100562JCT
FlexiCap™ 5600pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0100562JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0100562JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm