2225Y0100561FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0100561FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 10V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±1%
Capacitance :
560pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0100561FCR
Knowles Syfer 2225Y0100561FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 560pF