2225Y0100474KCR
Mfr.Part #
2225Y0100474KCR
Description
CAP CER 0.47UF 10V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Boardflex Sensitive
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2225Y0100474KCR
Knowles Syfer 2225Y0100474KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.47muF